ŠKODA na Poznań Motor Show 2017

Poznań Motor Show 2017 to wielkie wydarzenie, które co roku przynosi nam nowe motoryzacyjne emocje. Tym razem będzie ich 4 razy więcej!


Głównymi gwiazdami motoryzacyjnej sceny targów będą 4 premierowe modele ŠKODA KODIAQ i OCTAVIA RS 245, a także CITIGO i RAPID po faceliftingu. Każdy z nich ma inny charakter i odpowiada na różne potrzeby kierowców, ale łączy je jedno – ekscytujący design i możliwości typowe dla ŠKODY.

Żeby pokazać możliwości swojego najnowszego SUV-a - ŠKODY KODIAQ – marka przygotowała specjalny tor na przestrzeni aż 3600 m2. Mimo iż KODIAQ świetnie sprawdzi się na co dzień mieszcząc aż 7 osób lub 720 l bagażu, teren to jego naturalne środowisko. Każdy, kto do niego wsiądzie, przekona się o tym od razu - pokonując rampę, huśtawkę, leśne wyboje czy piaszczyste podłoże będzie mógł poznać najnowszą technologię tego auta, jak kamerę 360° czy funkcję zapobiegającą staczaniu się ze wzniesienia. To przygoda, jakiej nie sposób zapomnieć.


Dla kierowców o sportowym zacięciu ŠKODA przygotowała model OCTAVIA RS 245 – to z jednej strony ten sam przestronny i elegancki samochód, a z drugiej strony atleta, który rozpędza się do setki w zaledwie 6,6 s. Wygląd OCTAVII RS 245 wcale tego nie kryje – reflektory wykonane w technice LED, atrapa chłodnicy i wloty powietrza o strukturze plastra miodu w nowo ukształtowanym zderzaku, obniżone o 14 mm zawieszenie oraz 19-calowe obręcze kół dodają autu dynamicznego charakteru. Ten rasowy wygląd i moc 245 KM powoduje, że jest to najmocniejsza seryjna OCTAVIA w historii – właśnie dlatego nie można jej pominąć.

Przedstawicielem miejskiej natury na Poznań Motor Show 2017 będzie nowa ŠKODA CITIGO. Jej nowa „twarz” z przeprojektowaną maską, grillem oraz zderzakiem z wbudowanymi światłami przeciwmgielnymi wygląda bardziej nowocześnie i charyzmatycznie. Ale to nie wszystko – nowe CITIGO posiada również odświeżone wnętrze oraz wiele nowych rozwiązań ‘Simply Clever’, jak parasolka schowana pod fotelem pasażera. Właśnie dzięki nim CITIGO to bardzo Przemyślany samochód.


Szereg technologicznych innowacji pokaże również zmodernizowana ŠKODA RAPID. Oprócz pokazania odświeżonego designu, auto wzniesie się na wyższy poziom bezpieczeństwa za sprawą nowych świateł. Pod jego maską zadebiutuje także nowy silnik o 3 cylindrach i mocy 95 i 110 KM, który zapewni jednocześnie dynamiczne osiągi i niskie zużycie paliwa (4,4–4,5 l/100 km).

W pozostałej części strefy ŠKODY też nie będzie brakowało emocji. Znajdą się tutaj m.in. kolejna odsłona bestsellera, czyli OCTAVIA z nowym „spojrzeniem” również w wersji Laurin & Klement, znana wszystkim FABIA czy luksusowy SUPERB SPORTLINE z silnikiem o mocy 280 KM w intrygującym, zielono-żółtym kolorze Dragon Skin. Każdy moto-fan, który się tu pojawi, zostanie w świecie ŠKODY na dłużej.


Poznań Motor Show 2017

Miejsce: Międzynarodowe Targi Poznańskie


Stoisko ŠKODY

Lokalizacja: hala 3a


Powierzchnia: 1100 m2

Dzień prasowy: 6 kwietnia 2017

Dni dla publiczności: 7-9 kwietnia 2017

Godziny otwarcia: 10:00-18:00