6-18.03.2018 GENEVA MOTOR SHOW

Geneva Motor Show 2018
Geneva Motor Show 2018
06
MAR

Geneva Motor Show 2018

06 MAR, 2018 - 18 MAR, 2018

Podczas Geneva Motor Show ŠKODA zaprezentuje samochód koncepcyjny ŠKODA VISION X, nową ŠKODĘ FABIA oraz model KODIAQ LAURIN & KLEMENT.

Podczas tej wielkiej, międzynarodowej samochodowej imprezy, światło dzienne ujrzy najnowszy koncept marki ŠKODA VISION X, który może być początkiem zmian stylistycznych w kolejnych modelach. Po raz pierwszy zaprezentowana zostanie także odświeżona ŠKODA FABIA oraz nowość – ekskluzywna ŠKODA KODIAQ L&K.

ŠKODA VISION X

Pełen emocji projekt, skoncentrowany na zrównoważeniu i zwinności motoryzacyjnej

Nowoczesną wizją crossovera w ŠKODZIE jest model VISION X, będący trzecim SUV-em w rodzinie marki. Przenosi on na drogę nowy dla marki język designu. VISION X w swoim wyglądzie posiada krystaliczne akcenty inspirowane tradycyjną czeską sztuką szklaną. Wewnątrz znajduje się duży ekran dotykowy i nowe multimedia oraz systemy łączności. Szczególnie innowacyjna jest jednak koncepcja napędu hybrydowego: łączy w sobie czterocylindrowy silnik turbo napędzany CNG (sprężony gaz ziemny) z napędem elektrycznym. To pozwala na szczególnie niskie zużycie paliwa i emisję spalin.

Dowiedz się więcej

NOWA ŠKODA FABIA

Bestseller w segmencie małych samochodów z szeroką gamą nowych funkcji.

Odświeżona ŠKODA FABIA już na pierwszy rzut oka robi niesamowite wrażenie. Jej zmodyfikowana konstrukcja zachowała swoją dynamiczność i elegancję oraz jest jeszcze bardziej nowoczesna. Wewnątrz nowo zaprojektowany zestaw wskaźników i nowe fotele łączą praktyczność z komfortem. Dodatkowo, zwiększono zakres systemów wspomagających kierowcę. Nowa ŠKODA FABIA i ŠKODA FABIA COMBI będzie napędzana wydajnymi silnikami benzynowymi o mocy od 60 KM do 110 KM.

Dowiedz się więcej

ŠKODA KODIAQ L&K

Ekskluzywna wersja komfortowego i praktycznego SUV-a.

Wyróżniający design i szereg ekskluzywnych elementów wyposażenia w standardzie to znak rozpoznawczy ŠKODY KODIAQ L&K. Najbogatszy wariant tego dużego SUV-a wyróżnia się 19-calowymi obręczami ze stopu metali lekkich, reflektorami w technologii LED, osłoną chłodnicy z chromowanymi listwami oraz przeprojektowanymi zderzakami przednimi i tylnymi. We wnętrzu znajduje się skórzana tapicerka i unikalne listwy ozdobne, zaprojektowane w luksusowym tonie L&K. Samochód posiada również dynamiczne i wydajne silniki, pasujące do charakteru tego niecodziennego SUV-a.

Dowiedz się więcej

Kolejną gwiazdą będzie ŠKODA OCTAVIA RS. Wszystkie silniki benzynowe z bezpośrednim wtryskiem zostaną wyposażone w filtry cząstek stałych. Ponadto OCTAVIA, KODIAQ i SUPERB otrzymają cyfrowy zestaw wskaźników.

CYFROWY ZESTAW WSKAŹNIKÓW

Cyfrowe wskaźniki, które pojawiły się po raz pierwszy w ŠKODZIE KAROQ, będą dostępne także w modelach OCTAVIA, SUPERB i KODIAQ. Wyświetlacz panelu można indywidualnie zaprogramować – kierowca ma możliwość wyboru różnych układów, zmieniając rozmiar i położenie wyświetlanych informacji. Oprócz prędkości, obrotów silnika, wskaźnika poziomu paliwa czy trasy z nawigacji, panel pokazuje także informacje z systemu nagłośnienia, telefonu lub systemów wspomagających.

ŠKODA OCTAVIA RS

ŠKODA OCTAVIA RS to źródło czystej przyjemności z jazdy. W Genewie poznamy ją po raz pierwszy z opcjonalnym pakietem Challenge Plus, który składa się z ekskluzywnych rozwiązań konstrukcyjnych i dodatkowego wyposażenia. Ten sportowiec otrzyma nowe „serce” - silnik TSI o mocy 245 KM, zapewniający dynamikę w każdych warunkach. Dodatkowo, elektronicznie regulowany mechanizm różnicowy o ograniczonym poślizgu VAQ podkreśla sportowe ambicje OCTAVII RS na każdym zakręcie.

TUNEL INNOWACJI

Centralnym punktem stoiska ŠKODY będzie tunel innowacji, gdzie szczegółowe i interaktywne wyświetlacze pokażą odwiedzającym technologię modelu VISION X. Każdy, kto do niego wejdzie, z jednej strony pozna inteligentne rozwiązania tego pojazdu, którym towarzyszyć będą informacje o aplikacji ŠKODA AUTO DigiLab, longboard oraz wiele innych nowoczesnych elementów.

Z drugiej strony każdy moto-fan wchodząc do tunelu zobaczy i pozna materiały używane do produkcji pojazdów ŠKODY – od czynników wpływających na design, aż po komponenty odpowiadające za wysoką jakość samochodów.

Ponadto, w Tunelu Innowacji ŠKODA zaprezentuje każdemu zwiedzającemu nowoczesność obecnych usług łączności i mobilności.