Sieć warsztatów niezależnych

Informacje dla warsztatów niezależnych

Partnerzy Serwisowi ŠKODA winni zapewniać klientom wysoką jakość oferowanych usług, między innymi dzięki fachowej wiedzy pracowników, nowoczesnemu wyposażeniu warsztatowemu oraz stosowaniu określonych procedur. Spełnienie standardów jakościowych określonych przez Producenta umożliwia przyłączenie do sieci Partnerów Serwisowych ŠKODA.


W Polsce przedstawicielem firmy Volkswagen AG, upoważnionym do autoryzowania nowych Partnerów Serwisowych ŠKODA, jest firma:

„Volkswagen Group Polska” sp. z o.o.
ul. Krańcowa 44
61-037 Poznań


Podmioty zainteresowane autoryzacją serwisową i uzyskaniem szczegółowych informacji prosimy o kontakt pod adresem: partnerserwisowy@vw-group.pl


W przypadku zamawiania narzędzi i wyposażenia przez niezależne warsztaty prosimy o kontakt pod adresem: narzedzia@vw-group.pl


Zapraszamy do korzystania z aplikacji erWin ŠKODA. Jest to sklep internetowy z dostępem do informacji serwisowych ŠKODA przeznaczonych dla warsztatów niezależnych i osób prywatnych. Znajdziesz go pod adresem: erwin.skoda-auto.cz


Katalog części zamiennych dostępny jest pod adresem.

Szkolenia techniczne

Informacje o szkoleniach technicznych dla personelu warsztatów dostępne są pod numerem telefonu: (61) 62 73 628* i (61) 62 73 635*.

*Koszt połączenia - opłata jak za połączenie międzymiastowe wg cennika operatora.

Diagnoza VAS on-line

Wykonanie procedury kodowania niektórych elementów chronionych (np. zestaw wskaźników, nawigacja, ponowne zakodowanie kluczyków itp.) jak również przeprowadzenie aktualizacji oprogramowania wybranych sterowników, wykonywane jest poprzez urządzenie warsztatowe VAS podłączone w trybie on-line do centralnych systemów Producenta (tzw. Diagnoza GeKo/SVM).

Dostęp do diagnozy w trybie on-line dla niezależnych warsztatów udostępniany jest poprzez połączenia online, konieczne jest spełnienie określonych wymagań technicznych oraz zainstalowanie oprogramowania diagnostycznego Offboard Diagnostic Information System.

Wymagany jest także specjalny identyfikator użytkownika. Więcej informacji można znaleźć w prezentacji systemu erWin.

Wszelkie zapytania odnoszące się do możliwości uzyskania certyfikatu do kodowania on-line, prosimy kierować na adres:

„Diagnoza GeKo/SVM”

Volkswagen Group Polska Sp. Z.o.o

ul. Krańcowa 44

61-037 Poznań

e-mail: technika.volkswagen@vw-group.pl

Informacja techniczna – zapytanie techniczne

W celu naprawy pojazdu, należy w pierwszej kolejności skorzystać z literatury technicznej, publikowanej przez firmę Volkswagen m.in. w systemie erWin. Zakładamy również, że dysponują Państwo wystarczająco przeszkolonym zespołem serwisowym oraz koniecznymi pomocami warsztatowymi, narzędziami i środkami mierniczymi.

W trudnych przypadkach wesprzemy prowadzone przez Państwa działania naprawcze. Prosimy wziąć pod uwagę, że udzielamy odpowiedzi na pytania techniczne wyłącznie dla niezależnych warsztatów zarejestrowanych i posiadających numer KVPS (Rejestr Partnerów Koncernu Volkswagen) w VGP.

Taka forma doradztwa technicznego jest odpłatna, koszt konsultacji to od 80 do 180 PLN netto, w zależności od złożoności zgłoszenia i przygotowanego materiału.

W celu wysłania Zapytania Technicznego, prosimy o wypełnienie załączonego formularza i przesłanie go na adres e-mail: technika.volkswagen@vw-group.pl

FORMULARZ KONTAKTOWY