SŁODKO ŚPIMY, GDY NIE JEŹDZIMY

Szukasz dobrego „domu” dla swoich opon lub kół poza sezonem?


Dobrze trafiłeś - Hotel Opon zajmie się ich przechowaniem, ewidencją, serwisem, a także ewentualną sprzedażą.

Nie ważne czy chcesz przechować tylko opony letnie lub zimowe, czy całe zestawy kół na felgach stalowych/aluminiowych. U nas możesz liczyć na fachową pomoc i doradztwo.

Jak działa Hotel Opon?

W każdym punkcie dealerskim, prowadzącym Hotel Opon, oddajemy do Twojej dyspozycji specjalnego Opiekuna, który zawsze chętnie odpowie na Twoje pytania oraz zajmie się prawidłowym przechowaniem Twoich opon. Ty je do nas przywozisz, my zajmujemy się resztą. Wszystkie opony sprawdzamy pod katem uszkodzeń i oznaczamy dokładnie (luzem lub w pokrowcach), na jej powierzchni bocznej, podając m.in. jej rozmiar i typ. Równolegle ze składowaniem opon i kół prowadzimy ich dokładną ewidencję, uwzględniając Twoje dane osobowe oraz szczegółowy opis opon (rozmiar, marka, model, stopień zużycia, sezon itp.). Robimy to po to, byś miał pewność, że u nas nic nie zginie.

Jak dbać o opony?

Właściwe obchodzenie się z oponami lub kołami i ich prawidłowe przechowywanie to przedłużenie ich trwałości oraz zachowanie większego bezpieczeństwa na drodze.

  • Felgi i opony powinny zostać sprawdzone przez fachowca pod kątem uszkodzeń.
  • Przed złożeniem do przechowania opony i koła powinny zostać umyte i osuszone.
  • Opon nie powinno składować się w miejscach wilgotnych, w pobliżu np. substancji chemicznych i gorących rur. Idealna temperatura dla nich to ok. 10-20 st. C.
  • Opon nie powinno się trzymać w miejscach nasłonecznionych i wśród urządzeń generujących ozon (transformatorów, silników elektrycznych, spawarek).
  • Według prawa opona powinna posiadać min. 1,6 mm grubości bieżnika – zaleca się jednak, by jego grubość miała min. 3 mm, a w przypadku opon zimowych 4 mm.

Przechowywanie krótkookresowe:

W krótkim okresie (max. 4 tygodnie) koła kompletne powinny być napompowane i przechowywane pionowo (nie w stosach) lub poziomo do max. wysokości 4 szt. kół.

Przechowywanie długookresowe:

Koła kompletne powinny być składowane poziomo pojedynczo lub w stosie do max. 4 szt. z obniżonym ciśnieniem (tak aby ciężar spoczywał na feldze, a nie na boku opony). W celu minimalizowania deformacji, zalecane jest ich obracanie raz na miesiąc. Alternatywnie można zastosować uchwyty ścienne.

Twój najbliższy Hotel Opon

Sprawdź na naszej mapie dealerów, gdzie znajdziesz najbliższy Hotel Opon. Oddając tam swoje „zimówki" lub opony letnie, będziesz miał pewność, że są w dobrych rękach.