Mądra sztuczka: uchwyt na butelkę

Bóle głowy, osłabienie i zmniejszone czucie – wczesne objawy odwodnienia są większości z nas dobrze znane. Picie odpowiedniej ilości jest niezbędne, by osiągnąć sukces. Ale większość z nas wie również, jak denerwujące potrafi być wożenie butelek rowerem.

Masz jeden z tych starych uchwytów z zabezpieczającym zatrzaskiem, jak Minoura AB 1500? Pewnie zatem znasz to irytujące uczucie posiniaczenia wewnętrznej strony nogi o uchwyt przymocowany do rury siodełkowej, który zaprojektowano nie biorąc pod uwagę możliwości skaleczeń.

TNIJ. PIŁUJ. SZLIFUJ.

Jest na to prosty sposób: odetnij pół rączki, aby więcej się o nią nie uderzać. W zależności od narzędzi, które masz przy sobie, ostry nóż albo piłka przy scyzoryku mogą wystarczyć. Piłka to najlepsze rozwiązanie – nie próbuj obtopić jej ogniem. Postaraj się również nie obciąć zbyt wiele z rączki, bo możesz utrudnić sobie otwieranie. Spiłuj i wyszlifuj jak skończysz.

 Jak skończysz ciąć, prawidłowo wyszlifuj rączkę. Jeśli pozostanie szorstka, Twoje nogi mogą pozostać bezpieczne, ale spodnie mogą dotykać jej za każdym obrotem, co podrze albo odbarwi po jakimś czasie tkaninę.

Podczas jazdy z pełną butelką niektóre uchwyty mogą uderzać o Twoją cenną ramę i jej lakier, zwłaszcza jeśli zainstalowałeś jeden po spodniej stronie rury skośnej. Chyba, że im na to nie pozwolisz. Użyj pięciomilimetrowej pianki i przyklej taśmą dwustronną za zatrzaskiem. Owiń wszystko srebrną taśmą i po sprawie. Bez hałasu, bez zadrapań.

TRENUJESZ W DESZCZ I MRÓZ?

Ciepła herbata to zawsze dobry pomysł w deszczowe dzień. Chcesz mieć ją przy sobie podczas zimowego treningu? Proszę bardzo – znajdź tylko standardowy uchwyt na butelkę i półlitrowy termos. Najlepsze są proste, aluminiowe uchwyty. Najczęściej pasują bez żadnych zmian i można je łatwo dogiąć, żeby pasowały do termosu. Owiń termos taśmą jeśli boisz się go zadrapać. Termos może odskakiwać na nierównym terenie, więc jego pokrywkę można zabezpieczyć gumką.

Weź mocną, szeroką na 5 milimetrów gumkę o długości odrobinę większej niż obwód termosu i na każdym jej końcu zawiąż supeł. Supły zapobiegną ślizganiu się gumy między ramą i aluminiowym chwytem. Po dolnej stronie uchwytu użyj kawałka koszulki kurczliwej o długości 3 cm i utwórz z gumki o- ring. Teraz można umieścić termos w uchwycie, a gumkę zawinąć dookoła pokrywki.