ŠKODA otwiera nową linię produkcyjną

ŠKODA otwiera nową linię produkcyjną dla modelu KAROQ
ŠKODA otwiera nową linię produkcyjną dla modelu KAROQ

ŠKODA otwiera nową linię produkcyjną dla modelu KAROQ

12. 1. 2018

Z początkiem nowego roku ŠKODA AUTO otworzyła nową linię produkcyjną dla modelu KAROQ. Od teraz kompaktowy SUV marki produkowany będzie nie tylko w Kvasinach, ale i w fabryce w Mladá Boleslav. Poszerzenie możliwości produkcyjnych to odpowiedź na ogromne zainteresowanie nowym SUV-em ŠKODY, który zadebiutował na pierwszych europejskich rynkach pod koniec ubiegłego roku.

Nowy model KAROQ notuje imponujący debiut rynkowy. Produkcja kompaktowego SUV-a ŠKODY rozpoczęła się w fabryce marki w Kvasinach już pod koniec lipca. Teraz, by sprostać rosnącym oczekiwaniom klientów, producent otwiera dla modelu KAROQ drugą linię produkcyjną w Mladá Boleslav.

„Wysoki popyt na nasze nowości z segmentu SUV potwierdza fakt, że wprowadziliśmy modele ŠKODA KODIAQ i ŠKODA KAROQ we właściwym momencie” – mówi członek Zarządu ŠKODA AUTO ds. Produkcji i Logistyki Michael Oeljeklaus. Pierwszy egzemplarz ŠKODY KAROQ w Mladá Boleslav wyprodukowano na przestrzeni ostatnich dni. Kompaktowy SUV ŠKODY jest jedynym modelem marki, który jest wytwarzany w dwóch różnych fabrykach na terenie Republiki Czeskiej. Wraz z rynkowym debiutem tego modelu, ŠKODA stawia kolejny ważny krok w ofensywie segmentu SUV, która rozpoczęła się wraz z wprowadzeniem modelu KODIAQ. Ofensywa ta jest elementem długofalowej strategii marki, nazywanej „Strategią 2025” – jej głównym celem jest przygotowanie ŠKODY na nadchodzące procesy przemian w przemyśle motoryzacyjnym.

Fabryka marki w Mladá Boleslav wyprodukowała w 2017 roku 547 000 samochodów. Adaptacja jej linii produkcyjnej na potrzeby wytwarzania modelu KAROQ pochłonęła 16,6 miliona euro.