ŠKODA AUTO kładzie kamień węgielny

ŠKODA AUTO kładzie kamień węgielny pod nową lakiernię
ŠKODA AUTO kładzie kamień węgielny pod nową lakiernię

ŠKODA AUTO kładzie kamień węgielny pod nową lakiernię

12. 12. 2017

ŠKODA AUTO kontynuuje zwiększanie swoich zdolności produkcyjnych. 1 grudnia położono kamień węgielny pod nową lakiernię w zakładach produkcyjnych marki w Mladá Boleslav. Producent inwestuje w nową część fabryki 214,5 milionów euro, tworząc przy tym do 650 nowych miejsc pracy. Budowana lakiernia ma rozpocząć swoją działalność już w styczniu 2019 roku.

„Budowa zupełnie nowej lakierni w naszych zakładach w Mladá Boleslav to strategiczna inwestycja w przyszłość naszej firmy” – powiedział Michael Oeljeklaus, członek Zarządu ŠKODA AUTO ds. Produkcji i Logistyki. „Popyt na samochody ŠKODY systematycznie rośnie na całym świecie, więc nieustannie pracujemy nad zwiększaniem możliwości produkcyjnych naszych istniejących zakładów. W naszej nowej lakierni wprowadzamy wiele innowacji o charakterze ekologicznym, które znacznie zmniejszą negatywny wpływ lakierowania na środowisko” – dodał Oeljeklaus.

Zatrudniająca docelowo do 650 osób nowa część zakładów produkcyjnych będzie pracowała w systemie trójzmianowym, dzięki czemu będzie mogło z niej skorzystać nawet 600 samochodów na dobę. Wraz z już istniejącymi lakierniami podniesie to ogólną wydajność do 2700 lakierowań dziennie. Nowa lakiernia, która ma zacząć swoją działalność już w styczniu 2019 roku, będzie jednym z najnowocześniejszych obiektów tego typu w całej Europie. Wiele czynności zostanie wykonanych przez roboty. Wysoka automatyzacja produkcji oznacza, że stanowiska pracy pracowników ŠKODY będą mogły zyskać szczególnie ergonomiczną formę.

Zrównoważony rozwój ŠKODY także w tym obszarze działalności wyznacza nowe, jeszcze wyższe standardy ochrony środowiska. Poprzez zwiększanie zdolności produkcyjnych i wyznaczanie kursu na produkcję samochodów elektrycznych, ŠKODA AUTO konsekwentnie realizuje kolejne założenia Strategii 2025. Producent przygotowuje się w ten sposób na nowe wyzwania, z którymi w najbliższych latach będzie się musiał zmierzyć przemysł motoryzacyjny. Kluczowe obszary planu obejmują elektromobilność, digitalizację, globalizację i usługi mobilności nowego typu. W obliczu tych przemian ŠKODA AUTO przewiduje rozwój w dwóch kierunkach: obok systematycznego wzrostu sprzedaży samochodów w tradycyjnym modelu biznesowym, nową bazę dla dalszego rozwoju ma stanowić rozwój nowych sposobów korzystania z samochodu, na przykład w formie cyfrowych usług mobilności.

ŠKODA AUTO łączy wszystkie swoje działania na rzecz ochrony środowiska w strategii ‘GreenFuture’. Inwestycje takie jak ekologiczna lakiernia także wchodzą w ramy tego planu i stanowią ważny filar zrównoważonego rozwoju firmy. Za jeden z głównych celów producent obrał zredukowanie wpływu na środowisko o połowę w porównaniu do tego z roku 2010.