Piętnastomilionowy samochód ŠKODY od momentu dołączenia do Grupy Volkswagen
Piętnastomilionowy samochód ŠKODY od momentu dołączenia do Grupy Volkswagen

Piętnastomilionowy samochód ŠKODY od momentu dołączenia do Grupy Volkswagen

26. 6. 2017

Od początku swojej współpracy z Grupą Volkswagen, ŠKODA wyprodukowała już piętnaście milionów samochodów. Od momentu wcielenia marki do Grupy Volkswagen w 1991 roku, ŠKODA przeszła spektakularny rozwój z producenta o zasięgu regionalnym ku uznanemu, globalnemu graczowi, obecnemu na ponad stu rynkach świata.

15-milionowy samochód ŠKODY

„ŠKODA rozwija się pod skrzydłami Grupy Volkswagen w imponującym tempie” – mówi Dyrektor Generalny ŠKODY Bernhard Maier. „Nieustannie patrzymy w naszą przyszłość - strategia 2025 przedstawia plan szeroko zakrojonych przemian. Stanie się to poprzez: rozwój gamy modeli z segmentu SUV, digitalizację naszych produktów, procesów i produkcji oraz skierowanie naszej uwagi na elektromobilność”.

Członek Zarządu ŠKODY ds. Produkcji i Logistyki Michael Oeljeklaus dodaje: „Fakt zbudowania piętnastu milionów samochodów przez ŠKODĘ od początku naszej współpracy z Grupą Volkswagen jest najlepszym dowodem kwalifikacji naszej kadry oraz najwyższych standardów produkcji w naszych fabrykach w Republice Czeskiej, jak i w innych częściach świata. Dzięki nowoczesnej gamie modelowej oraz nieustannie udoskonalanej infrastrukturze produkcyjnej, ŠKODA osiągnęła topowy poziom wydajności oraz zaawansowania technologicznego”.

W momencie wejścia pod skrzydła Grupy Volkswagen w 1991 roku, marka posiadała w ofercie jeden model, który przynosił roczną produkcję na poziomie 170 000 samochodów. W roku 2016 ten sam producent pobił swój kolejny rekord sprzedaży, budując w tym czasie na całym świecie 1 126 500 sztuk. W tym roku ŠKODA jest na najlepszej drodze do podniesienia poprzeczki jeszcze wyżej.

Wraz ze swoim rozwojem marka konsekwentnie rozbudowywała swoją międzynarodową, wydajną infrastrukturę produkcyjną. W swojej ojczyźnie, poza centralnymi zakładami w Mladá Boleslav, czeska marka posiada także zaawansowane fabryki w miejscowościach Kvasiny i Vrchlabí. Oprócz tego, samochody ŠKODY zjeżdżają także z linii produkcyjnych w Chinach, Indiach, Rosji i na Słowacji.

Na Strategię 2025 ŠKODY składa się nieustanna ekspansja gamy modelowej, rozwój warunków sprzyjających innowacji oraz zwiększanie zdolności produkcyjnych. Czeska marka przygotowuje się na głębokie przemiany, które nastąpią w nadchodzących latach tak w kontekście przemysłu motoryzacyjnego, jak i wymiarze społecznym. W obliczu tych wyzwań ŠKODA skupi się w najbliższych latach na zagadnieniach związanych m.in. z elektryfikacją, zapewniając nowoczesne rozwiązania dla mobilności jutra.

Ostatnie newsy

Wszystkie newsy