Nowa ŠKODA KAROQ wygrywa Złotą Kierownicę

Nowa ŠKODA KAROQ wygrywa Złotą Kierownicę
Nowa ŠKODA KAROQ wygrywa Złotą Kierownicę

Nowa ŠKODA KAROQ wygrywa Złotą Kierownicę

9. 11. 2017

Magazyny motoryzacyjne „Auto Bild” i „Bild am Sonntag” nagrodziły ŠKODĘ KAROQ Złotą Kierownicą 2017. Jurorzy oraz czytelnicy z ponad 20 krajów europejskich zdecydowali o zwycięstwie ŠKODY KAROQ w kategorii „małe SUV-y”.

„Dzięki modelowi KAROQ, który wyznacza standardy w wielu dziedzinach, konsekwentnie dążymy do udanej ofensywy w segmencie SUV” - powiedział Christian Strube, Członek Zarządu ŠKODA AUTO ds. Rozwoju Technicznego. „Cieszę się, że nasz najnowszy model tak świetnie sobie radzi. Zdobyta nagroda pokazuje, że w przypadku modelu KAROQ oferujemy obecnie najatrakcyjniejszy samochód w kategorii kompaktowych SUV-ów "- dodał Strube.

Złota Kierownica to jedna z najbardziej pożądanych, europejskich nagród samochodowych. W tym roku, w rywalizacji brały udział 42 modele, podzielone na szereg kategorii. ŠKODA KAROQ rywalizowała w najmocniej obsadzonej kategorii „małe SUV-y” z aż dwunastoma nominowanymi. Czytelnicy „Auto Bild” i „Bild am Sonntag” głosowali na swoich czterech faworytów w każdej konkursowej kategorii. Podczas trudnych jazd próbnych na Balocco w północnych Włoszech, finaliści byli oceniani przez jury złożone z 53 ekspertów, w tym kierowców wyścigowych, inżynierów, celebrytów, projektantów i wydawców czołowych europejskich magazynów motoryzacyjnych.

KAROQ zachwycił jurorów komfortem i przestronnością wnętrza. Ponadto jury przyznało nowemu modelowi ŠKODY dużo punktów za rozwiązania zastosowane w systemach infotainment. Przypomnijmy, że KAROQ to także pierwszy model marki oferujący cyfrowy zestaw wskaźników z personalizacją ustawień.