Wróć do strony modelu.

Przejdź

Wszystkie szczegóły, których szukasz.

ŠKODA FABIA COMBI MONTE CARLO OD STRONY TECHNICZNEJ

WYMIARY AUTA

Bezpieczeństwo

Pozostałe elementy bezpieczeństwa

 

ŠKODA Fabia Combi Monte Carlo zdobyła maksymalną notę w ocenie bezpieczeństwa – 5 gwiazdek w testach Euro NCAP w 2014 roku. To wzór w swojej klasie.  EDL – pomaga podczas przyspieszania lub na wzniesieniu, gdy koła mają mniejszą przyczepnośćXDS+ - blokada mechanizmu różnicowego, która pomaga kierowcy płynnie i bezpiecznie pokonywać nawet ostre zakrętyABS – podczas ostrego hamowania nie dopuści do blokowania się kółMSR – podczas hamowania silnikiem zachowa przyczepność auta Podczas gwałtownego hamowania samochód zwiększa ciśnienie w hamulcach, co wspomaga kierowcę w nieprzewidzianych sytuacjachASR – nie dopuści do „buksowania” kół na śliskiej drodze przy ruszaniu lub przyspieszaniuKontrola ciśnienia w oponach – informuje kierowcę o poziomie ciśnienia w oponachHill Hold Control – czyli Asystent podjazdu, „przytrzymuje” samochód podczas ruszania pod wzniesienie i zapobiega jego staczaniu do tyłu (bez użycia hamulca ręcznego utrzymuje ciśnienie w hamulcu przez 1-2 sekundy po zwolnieniu pedału). Jest standardem w autach ze skrzynią DSGPulsujące światła hamowania – ostrzegają innych kierowców w razie nagłego hamowania

 

TECHNOLOGIE GREEN

SYSTEM START-STOP

Start-Stop pozwala ograniczyć zużycie paliwa w mieście, a jego działanie jest bardzo proste – silnik wyłącza się automatycznie za każdym razem, gdy jego praca nie jest wymagana (np. na światłach lub w korku). Gdy tylko wciśniesz pedał sprzęgła, by wrzucić bieg, silnik natychmiast się załączy. Start-Stop można w każdej chwili dezaktywować.

SYSTEM START-STOP
SYSTEM START-STOP
FUNKCJA ODZYSKIWANIA ENERGII Z HAMOWANIA

ŠKODA posiada specjalny system, który zbiera i magazynuje wytworzoną podczas hamowania energię, by ta się nie zmarnowała. Następnie wykorzystuje ją na bieżąco w instalacjach elektrycznych lub przechowuje w akumulatorze – to pozwala zaoszczędzić paliwo, które normalnie byłoby zużyte do tych zadań.

FUNKCJA ODZYSKIWANIA ENERGII Z HAMOWANIA
FUNKCJA ODZYSKIWANIA ENERGII Z HAMOWANIA